Страна Мастеров

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Страна Мастеров » Своими руками - общие вопросы » Конусний дровокол своїми руками


Конусний дровокол своїми руками

Сообщений 1 страница 9 из 9

1

У бабусі старий сад, потрохи спускаємо яблуні 40-50 років. Опалення пічне, відповідно дерева ідуть на опалення. Хто хоч раз рубав\колов яблуневі чурки мене зрозуміє. Виникло бажання механізувати цей невдячний процес.
Причому бажання різко активізувалось після випадкового натрапляння на відео з тюбика.
Приблизно накидав креслення дровокола (зразок взяв з мережі) і пішов до токаря. Дядько подивився, нічого не пообіцяв, тільки сказав спробую, спробував - вийшло[​IMG][/url][/IMG]
Той що справа той дровокол що своїми руками зроблений, на фото вже модернізований після ряду невдач (про це пізніше).
Вирішив саджати прямо на вал асинхронного 3кВт 750 об/хв 380 присутні
Проблема перша. Дав зовнішній діаметр посадочної шийки не, помірявши вала двигуна. Все було виточене чітко в розмір - шийка ф40мм. Вал ф32:down: Коротше тіла на шийці по 4мм на сторону - дуже мало. Але нічого, нарізав різьби М8 для гужонів і приніс додоми. Ну, думаю, "дєло в шляпє" - саджу на вал, підключаю - крутить. Даю абрикосову чурку ф15см. Почав бурувати класно, але пройшом десь 40мм,вирвав з рук, упер в підлогу і заклинив - мотор мукнув і став....
Все ясно - треба піднімати момент на конусі. Око впало на редуктор 1:16 (іншого не було:-D) Відповідно двигун з 750 обертами також не йшов - 50 на виході - мізер. В ідеалі потрібен був тритисячник. Але вибір був невеликим 4/1500 або 5,5/1500. Був обраний 4 кВт

0

2

Доброго дня. Креслення пысля "доводок", уточнень, можна в студію?
- очі бояться, а руки роблять...

0

3

Помнится, на ютубе были станки с расклинивающей планкой под конусом. Планка крепилась на столе. Может, Вам тоже полоску металла приварить, тогда и чурбаки не будут "выпригивать" из рук?

0

4

обов'язково, трошки розгребусь з роботою

0

5

Клин під конусом приварений, просто не можу картку з цифровика знайти, на котрому фінішна версія. А дровокол в селі.

0

6

Тоже посматриваю в сторону такого дивайса - вроде не шибко сложное. Только интересно, двигатель для дровокола что своими руками делать буду, от стиральной машины подойдет для этих целей?

0

7

однозначно ні. Поясню чому: для колення дров на конусі має бути досить пристойний обертальний момент, в то й же час хочемо, щоб було швидко (хоча б більш менш) звідси випливає потужність - робота за одиницю часу. Теоретично двигун від пральки можна використати - взяти черв'ячний редуктор 1:32 1:40, двигун з'єднати з ним за допомогою шківів з пониженням обертів. Колоти дровокол своїми руками зроблений то буде, але з обертами 5-10 об/хв, а це на колоду піде - рахуємо: Конус має 22 витки, для надійного колення, необхідно щоб він зайшов на 12-17 витків, а це мінімум півтори хвилини на один прохід... Захочете підняти швидкість, втратите момент.
Все залежить від обертів на виході, кроку, глибини різьби, діаметра конуса. З моїм редуктором двигун працював майже вхолосту, струм був 5,1-5,3А при номінальному 8А. Так що, думаю, 2,2 на 3000 можна пробувати, повторюсь хочете швидкості додавайте кіловати

0

8

А нельзя ли как-то энергию запасать в маховике? То бишь для колки используется его энергия, а во время перерыва (отбросить поколотые, установить новое полено) энергия восполняется маломощным двигателем?

0

9

Подозреваю, маховик + редуктор = хорошее решение...

0


Вы здесь » Страна Мастеров » Своими руками - общие вопросы » Конусний дровокол своїми руками


Рейтинг форумов | Создать форум бесплатно